skrolujte

O výstavě

Výstava, která ukazuje představivost jednoho muže a rozvine i tu vaši.

Dokážete si to představit? Napadá vás otázka, co konkrétně? Cokoliv. Kdy jste naposledy zavřeli oči a představili si své přání, touhu nebo sen?

To, co nás mnohdy dělí od jejich realizace, je naše vlastní neschopnost umět si je reálně představit. Sníme o mnohém, jsme i ochotni na svých snech pracovat, ale přejeme si ve skutečnosti úspěch?

Umění představit si úspěch, sen, štěstí, dokončenou práci – cokoliv. Mnohdy se bojíme dopřát si tak základní potřebu, jakou je představivost a snění.

Tomáš Baťa – podnikatel světového formátu uměl snít a představovat si. Vše, co dnes na baťovském odkazu obdivujeme, čím se inspirujeme, vzniklo v hlavě chlapce, který měl na začátku sen. Chlapce, který dokázal rozpohybovat představivost tisíců lidí. Učil lidi snít a učil je i to hlavní – plnit si sny.

Podmínkou úspěchu je mít sen a umět si ho představit v reálném světě, druhým krokem je na splnění snu pracovat. Bez představivosti je to však nemožné.

Tato výstava byla pojmenována podle baťovského hesla „Nejde neexistuje!“. Jedno z oblíbených baťovských hesel, které v sobě nese odhodlání a touhu dokázat nemožné, protože si to umíte představit.

Pro mnoho lidí bylo nepředstavitelné zhmotnit vize, které Tomáš Baťa měl, ale on to dokázal. Známe baťovský odkaz skrze černobílé fotografie a je pro nás těžké umět si představit barevný baťovský svět.

Dvacet fotografií známých zlínských fotografů zobrazuje nepředstavitelné dobové vize, které dokázal baťovský Zlín zhmotnit. Na tehdejší dobu bylo také nemyslitelné vidět svět skrze barevnou fotografii.

Povolte uzdu své představivosti a nechte se vtáhnout do života ve Zlíně plného barev.

Autoři: Gabriela Končitíková, Vladimír Parízek
Kolorizace fotografií: Vladimír Parízek
Texty: Gabriela Končitíková
Odborný dohled: Pavel Velev
Překlad: Translation: Eliška Doleželová, Josh Wheeler
Grafické zpracování výstavy: marketingová agentura MIUZA
Fotografie: Státní okresní archiv Zlín
© 2020 Nadace Tomáše Bati